کاغذ دیواری چرمی پلاسکا ، ساخت ایران با بالاترین کیفیت جهانی

راهنمای نصب

نحوه اجرای کاغذ ديواری چرمی پلاسکا :


يکی از مزايای کاغذ ديواری چرمی پلاسکا نصب سريع و آسان بر روي کليه سطوح صاف می باشد بطوری که یک اکیپ حرفه ای_دونفره_ می تواند در ظرف یک روز، یک واحد مسکونی 100 متری را تماما اجرا نماید. پلاسکا که با استاندارد امريکا(یک یارد معادل 92 سانتی متر) توليد مي شود و این ویژگی موجب تسريع در سرعت نصب و کاهش خطوط درزی می گردد .

در اينجا به اختصار روال اجرای کاغذ ديواری به همراه نکات مهم گوشزد می گردد :

  • ساخت چسب
  • اندازه برداری متراژ ديوار
  • برش کاغذ ها به قطع ديوار
  • زير کارسازی
  • اغشته کردن کاغذ با چسب
  • نصب کاغذ روی ديواری

موارد مهم در ذيل توضيح داده می شود:

1- برای تهيه چسب به ازای هر ليتر آب gr15 چسب کاغذ سنگين ( معروفترين چسبهای کاغذ ديواری 4000و6000 هنکل آلمان و چسب متیلان می باشد ) استفاده می شود . چسب را کم کم همراه با هم زدن آب مخلوط نمائيد تا کامل حل شود و مدت 3 ساعت بماند .

2- طول دیوار خود را اندازه گرفته و در صورت ساده بودن طرح کاغذ حداقل 10 سانتی متر بلندتر برای برش کاغذ در نظر بگیرید.(این مقدار جهت برش بالا و پایین و نیز بعلت تغییر قواره در طول دیوار در نظر گرفته می شود)

3- روش برشکاری : طبق اندازه عرض کاغذ روی ديوار علامت گذاری شده و اگر کاغذ دارای گل يا طرح باشد بايد گل و طرح را معلوم نموده تا در زمان نصب کار سريع پيش رود

پيش از شروع کار از گلدار بودن ويا طرح کاغذ جهت تنظيم گل اطمينان حاصل شود .(بعضی کاغذهای گلدار جهت تنظیم گل، باید بلندتر از مقدار گفته شده برش بخورند؛ این مقدار را معمولا پس از برش اول، با کنار هم قرار دادن و تنظیم گل، روی میز کار انجام می دهند.)

4- زيرکار سازی ؛ زير کار بايد صاف و خشک باشد :

4-1 برای سطوح بتنی , کاشی و رنگ روغن : چسب چوب شمال + سريش جهت زير سازی استفاده شده و پس از 24 ساعت کاغذ اجرا مي شود.

4-2- برای سطوح گچ و گچ و خاک : چسب چوب شمال رقيق شده با آب را به دیوار زده و پس از چند ساعت کاغذ اجرا می شود توجه : بعضی از نصابها به نسبت يک چهارم چسب کاغذ ديواری به چسب زير کار اضافه ميکنند

4-3- اگر ديوار زدگی داشته باشد: ابتدا با گچ یا بتونه لکه گيری می شود .

4-4 اگر ديوار شوره دارد : ابتدا جایی که شوره دارد را تا آجر تراشيده و آجر را شسته , سپس باگچ و سيمان لکه گيری شود و پس از خشک شدن کاغذ اجرا شود .


5- آغشته کردن کاغذ با چسب : چند کاغذ برش خورده را آغشته به چسب کرده بطوريکه تمام پشت سطح کاغذ با چسب پوشانده شده , دو سر کاغذهای چسب خورده را کاملا بر روی هم تا کرده و سپس کاغذ آغشته به چسب را می توان پس از چند دقيقه نصب کرد .

6- روش نصب کاغذ ديواری : ابتدا محل قرار گيری لبه های کاغذ ديواری (قبلا روي ديوار علامتگذاری شده ) را با قلم موی نصابی آغشته به چسب شود, تا کاغذ راحت تر نصب شود , سپس کاغذ ها را يکی يکی باز کرده(از جهت صحیح کاغذ مطمئن شوید) و در صورتی که گل داشته باشد , گلهاي علامت زده را رو به روی هم جور کنید و با کاردک پلاستيکی سطح کاغذ را از هوا و چروک خالی کنید(زاویه حرکت کاردک 45 درجه باشد) , در مرحله آخر اضافات بالا و پائين کاغذ با تيغ موکت بريده می شود .